eesnaha krooniline põletik 09.02.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käisin teie juures vastuvõtul mödunu suvel. Langetet diagnoosis esines ka epiteet "sklerotieeruv" (või midagi sellist). Kirjutasite mulle kaks salvi - üks oli FUCICORT ja teine midagi seenhaiguste vastast. Need ravimid mõjusid imehästi ja paari päeva pärast meilisn juba, et olen just kui terve mees. (Sain ka teie vastuse) Jätkasin enda tohterdamist innukalt ja hankisin veel ka salve Magdaleenast juurde. Ent mõne aja eest tuli nagu ootamatu tagasilöök. Ega ma äkki end liiga kestvalt tohterdanud, vast vajanuksin ehk ka pausi? Praegu on eesnaha liiikuvus jälle vähem elastne, vallulikuvõitu ja nahk ise nagu punakas ja paksenenud. Midagi dramaatilist just pole, kuid eks coitus'ele ole lisanud tatud mure-element. Paaril korral olen pärast esimesel urineerimisel pärast ühet, vahel ka just pärast hoolsat kreemitamist, tundnud urineerimisel kerget kibedustunnet. Kas peaksin sama ravi jätkama või pauseerima? "Siivutuid" eluviise - muidugi vaid minu iga arvestades, ja kenasti ikka abielulisis,ei muuud, ihkaks jätkata maise eksistentsi lõpuni. Olen nõus kõigega( vast ehk judaistidega liitumine oleks minu eas - läheneb 72 - nagu mõtlema panev...)
Teie patsient Enn

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt saite siis vahepeal mikroobe väljaspoolt juurde. Naiste tupe keskkond võib kõikuda ja teatud piirist võib see muutus teie niigi hellale tasakaalule ohtlik olla. Samale viitab ka lisandunud ebamugavus kusemisel.
Toetan migagi `hääde` eluviiside jätkamist kuni maise eksistentsi lõpuni...
Kuna mäletan, et muidu oli tervis küllalt hea, siis antud juhul soovitaksin teile ikkagi operatiivset ravi. Selleks on kõige lihtsam tee Meestekliinikus panna aeg uroloogi - dr. Baumi vastuvõtule ja asi ära teha. Ise ma lähemal ajal teid operatiivse raviga aidata ei saa, sest hetke prioriteetsed suunad mujal. Kui edasi ravida, siis peaks muutma skeemi. Selleks aga peaks vastuvõtule tulema. Vastav lõikus pole siiki vaid judaistide privileeg - ka oluline osa araabiamaailmast ja ka ameerika intelligentsist on vastavast nahajupist ühel või teisel kaalutlusel ilma jäänud.
Edu soovides
Margus Punab