HPV viiruse testimine meestel 12.12.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

TERE

Kuidas teostub HPV viiruse testimine meestel, on see valu või ebamugavust tekutav?

Urmas

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Test pole valus, sest võetakse enamasti eesnahalt. Visiidieelsed soovitused leiate portaali sektsioonist - Tasub teada- Meestekliinik- Eesnaha põletik.
Teine küsimus on see, et miks seda testi teha. Mina võtan uuringu enamasti vaid siis, kui leian kusiti kondüloomi või pole haigus ravile korralikult allunud. Ülejäänud juhtudel ei muuda testimine mehe käsitlust.
Edu soovides
Margus Punab