prostatiidi ravi kestvus 11.10.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Esitasin küsimused/vastused rubriigis küsimuse 01-10-2007. Sellega seonduvalt on ka mu järgmine küsimus. Suguhaiguste analüüside vastused olid negatiivsed ja tegin lõpuni doksotsükliini 10-päevase ravi. Kusagil ravi 3. päeval kaebused kadusid ja enesetunne paranes. Nüüd on ravi lõpust möödas 3 päeva ja kaebused hakkavad tagasi tulema. Arsti vastuvõtuni on veel 2 nädalat ja ei taha niisama oodata. Lugesin ka, et tavaliselt kestab prostatiidi ravikuur 28 päeva. Mida teha? Kas lasta perearstil kirjutada mingid rohud või kasutada ära veel need olemasolevad dokso tabletid (10 päeva), mis igaks juhuks said partnerile välja kirjutatud (klamüüdia kartuses) ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul on vist targim variant võtta ära ka need lisa 10 päeva doksotsükliini. Teiseks, võiksite hiljemalt 3-4 päeva enne visiiti ära teha ka sperma anlüüsi põletiku suhtes. Kasutage antud kirjavahetust kui saatekirja! aja saate aadressil meestekliinik@kliinikum.ee. Enne analüüsi seks elus paus vähemalt 2 täispäeva!
Edu soovides
Margus Punab