Näsad või vistrikud peenisel. 30.07.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane noormees. On kindel seksuaal partner. Probleemiks on vistrikud või näsad peenise all, kui ka peal. Ei ole ühesuurused villid. Ei ole suuremaks läinud ega väiksemaks, ehk on aastadega mõned juurde tulnud vms, kuid ma ei saa selles kindel olla. Ei mingit valu, lõhna ega sügelust. Olen lugenud, et on tegu peenisenaha eripäraga. Näha on neid seal, kus karv kasvab (karvanääpsus) ja seal, kus karvu ei kasva. Nad on peenise all ja võivad teistel märkamatuks jääda, samas tekitavad ebameeldiva tunde seksuaal elus, sest et ei soovi parteril lasta neid märkata. Mind huvitab, kas neid on võimalik ravida mingil moel? Kas arsti juurest võib abi leida? Või on hoopis mõni link, kust võiksin abi leida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Samale küsimusele vastasin vast 4 küsimust tagasi. Tegemist on ilmselt (ilma pealevaatamata 100% vastuseid anda ei saa) normalse peenise naha iseärasusega. Sellised `näsad` on olemas praktiliselt kõigil meestel - mõnel vähem, teisel enam väljendunud. Põdeda ja ravi peale mõtelda pole põhjust!
Edu soovides
Margus Punab