Mehe sperma ja raseduse peetumine 13.06.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 30 a.naine, mees on 35. Meil on 1,4 aastane laps ja on olnud 3 raseduse peetumist 6 nädala paiku.(Üks neist peale sünnitust)
Mehe sperma-analüüs näitas,et spermatosoidid on uimased ja kleepuvad ning u 60% on surnud.(Öeldi, et on võimeline iseseisvalt viljastama). Kas on ikka võimalik veel lapsi saada, millest võib see olla tingitud ja kas sperma kvaliteeti saab kuidagi parandada? Ette tänades M.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viljatuse ja veel enam korduvate katkemiste kohta sellise infohulga juures midagi tarka vastata ei ole võimalik. Korduvatel katkemistel on palju erinevaid põhjuseid, millest osa on ka selgelt mehepoolsed. Kõige tähtsam nendest on sugutrakti alaäge põletik. Kehva sperma kvaliteet võib olla põhjuseks aga ka mitte olla. Soovitan tulla vastuvõtule - vaatame analüüsid üle, teeme vajadusel vajalikud lisatestid. Ka ravi võimaluste kohta saan teha mingeid järeldusi alles siis, kui tead täpselt sperma näitajaid, mehe munandite mahtu, hormoonuuringute ja põletikutestide tulemuusi, kõrvalekallete võimalikke põhjuseid.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Antibiootikumid ja sperma

Tere!
Diagnoositi kopsuklamüüdia, ravina võtan hetkel Fromilid 500mg (Clarithromycinum) antibiootikumi. 7 päeva, 2x päevas. Kas see antibiootikum võib kuidagi mõjuda halvasti seemnevedelikule või ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Usun, et mingeid probleeme mehe sedalaadi ravimite tarvitamine tulevasele lapsele tekitada ei saa. Ärge muretsege!

Loe edasi

Prostatiidi uuringud

Tere,
Olen 24-aastane mees, elukaaslasel on kahel korral diagnoositud raseduse peetumine, naine on põhjalikult uuritud ja kõik on korras. Käisin Meestekliinikus assistendi vastuvõtul, kes määras ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Teadmised arenevad pidevalt. Tänaseks teame, et sperma ja eesnäärme sekreet annavad mõneti erinevat infot. Vaadake üht eelmistest vastustest.
Kui olete terve ja kaebusteta, siis miks te arsti poole ...

Loe edasi

raseduse katkemine

Tere!

Olen 28a. naine ja elukaaslane 26.a.
Kahjuks on olnud 2 raseduse katkemist, esimene 6. nädalal 2007 mais ja teine 10.nädalal 2008 augustis.Peale teist katkemist käisin Tartus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks ei saa minna tagasi konkreetsesse situatsiooni, kus otsused tehti. Vestlus arstiga on oluliselt informatiivsem sellest, mida saate siin kirjas edastada. Samuti on igal arstil veidi omamoodi lähenemine. ...

Loe edasi

Sperma analüüs

Plaanime elukaaslasega lapse eostamist. Kas eelnevalt oleks vaja teha mehe sperma analüüs? Millistel juhtudel see on näidustatud (s.t. kas igaks juhuks võib ka teha?).
Mida selline analüüs näitab? ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Iga mees võib ja ehk ka peaks oma tervist periooditi kontrollima.
Sperma analüüs näitab meile mehe sugutrakti tervisliku seisundi, mille alusel võib hinnata ka mehe viljakust. Teiseks näeb sperma ...

Loe edasi

Analüüsi kohta...

Tervist!

Kas mehele on vöimalik teha sperma analüüsi Tähe või Elite kliinikus laboriarsti juures ilma meestearsti vastuvõttuta?Või ikkagi on vaja androloogi külastada?

Tänan!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Muidugi on võimalik. Samas - mida te teete üksi sperma analüüsi tulemusega? Sperma test on vaid üks osa mehe viljakuse või ka sugutrakti põletiku hindamiseks vajalikest uuringutest.
Optimaalse käsitluse ...

Loe edasi

mehe sperma

selline mue, et kui minu mhe sperma satub käe peale siis tekiks nagu allergiline reaktioon ja see koht muutub punaseks. Päris igakord nii ei ole aga viimasel ajal tihedamini. Millest võib see olla tingitud?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on tegemist sperma (eesnäärme) põletikuga.
Uuringute optimaalse skeemi leiate portaalist sektsioonis Tasub teada - Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

lapsetus

kui mees on viljatu kas sis on selline võimalus et orgasmi saab aga spermat ei tue.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tulek ja viljakus pole omavahel seotud. Spermatosoidid moodustavad vaid alla 5% sperma mahust. Mehe viljakust saab hinnata läbivaatuse, hormoonuuringute ja sperma analüüsi tulemuste alusel.
Edu ...

Loe edasi

mehe sperma

Probleem: kui mu mees ei ejakuleeri pikemat aega (kuskil 5 ja rohkem päeva), siis muutub ta sperma nagu klimpjaks.

Küsimus: on see normaalne? Millest see tuleb?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma koosneb mitmete eri näärmete sekreedist, mis alles seemnepurske ajal kokku liidetakse. Sperma klimpjaks muutumine on suure tõenäosusega tingitud seemnepõikestest pärit sperma fraktsiooni mahu tõusust, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: