Paistes eesnahk 04.06.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, probleem järgmine-viimati olin vahekorras 3 nädalat tagasi ja kasutasin kondoomi. Nüüd äkki läks eesnahk valulikuks ja paiste ning peenise pea peal oleks nagu väikesed villid ka. kas tegu võib olla seenhaigusega??

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt ei tasu seoseid otsida 3 nädalat tagasi toimunud seksuaalvahekorraga. Tegemist on arvatavasti mikroobide/seente tasakaaluhäirest tingitud eesnaha põletikuga mida soodustavad soe niiske kliima ja hügieeniprobleemid. Esmane soovitus on eesnahka peasta vähemalt 2 korda päevas - kord lihtsalt sooja veega, teine kord sooja vee ja leebe seebiga. Peale pesemise võite esmase ravina kasutada apteegis vabamüügil olevat seenevastats kreemi klotrimazool, mida tuleks muutunud kohale määrida õhukese kihina. Kui probeem kestab enam kui paar päeva tasuks pöörduda oma perearsti või siis meestearsti vastuvõtule ja läbi teha korralik ravikuur.
Edu soovides
Margus Punab