eesnäärme healoomuline suurenemine 12.05.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas eesnäärme healoomuline suurenemine välistab või vähendab intiimelu vajaduse? Abikaasa käib ravil dr Ausmehe juures alates detsembrist, sügisest saadik pole me olnud vahekorras. Kui ma eelmisel korral kirjutasin, palusin suhtuda inimesse kui tervikusse. Vastasite jaatavalt, kuid arstile minnes ei küsitud abikaasalt võimaliku võimaliku stressi kohta(madala enesehinnangugaja depressioonis inimest tuleks psüholoogiliselt nõustada, ükski mees ise psühholoogi juurde ei torma), sest haigused hakkavad peale minu arvates peast.
Veel üks küsimus: abikaasa ütles, et arsti sõnade kohaselt on tegemist pikaajalise väljaravimata põletikuga (tal on suured valud seljas), kuid ravimid kirjutati eesnäärme healoomulise suurenemise vähendamiseks ja perifeerse vereringe ergutamiseks. Aga põletiku ravi? Arsti võiks huvi tunda, kuidas mees oma pereeluga hakkama saab, sest mehed ei kurda aga naised kannatavad.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Niiviisi mitmekordse vahenduse läbi probleeme lahendada ei saa. Pimesi süüdistamise asemel võisite hoopis koos mehega arsti vastuvõtule minna. Siis saate otsese vastuse kõigile oma küsimustele.
Edu soovides
Margus Punab