Viljakustest 26.02.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Selline küsimus siis, et olen nüüdseks ise läbinud kõik testid selleks , et teada saada miks pole rasestunud. Arst ütles vaid et progesteroni tase on madal. Nüüdseks uus mure soovitavad mehel arstijuurde minna aga selgus , et mees kardab seda nii väga et on nõus lastest loobuma, kuna on kuulnud et see suguhaiguste test on väga jube. Sellest tuleneb ka küsimus kas mu mees peab tegema suguhaiguste testi, kui mina olen terve ja 6 aasta jooksul pole teisi partnereid olnud. Sperma testiga on ta nõus.

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arst ei tee kunagi ühtegi testi vastu patsiendi tahtmist. Mehepoolse viljakuse kõige tähtsamad uuringud on läbivaatus, hormoontestid ja sperma analüüs(id). Kui jääb ikkagi mingi kahtlus ja on vaja teha ka need kardetud mikroobide uuringuid, siis saab vastavaid teste vajadusel võtta nii spermast kui ka esimesest hommikusest kusest.
Edu soovides
Margus Punab