analüüsid 12.12.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on üks mure. Oleme naisega üritanud juba üle aasta last saada kuid kahjuks seni pole veel õnnestunud. Seoses sellega tahaksin lasta end uurida. Ja minu küsimused oleksid seotud rohkem uuringu teostamisega.
Milliseid protseduure tehakse? Kas speram analüüsi tegemisega peaks kohapeal (arsti juures) hakkama saama? Ja kui kaua võtab aega tulemuste teada saamine?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt vabandan hilinenud vastuse pärast.
Vastata saan vaid omaenda ja ka meestekliiniku praktika kohta. Mehe viljakuse uuring koosneb vestlusest, läbivaatusest, põhjaliku küsimustiku täitmisest, hormoonuuringutest ja ühest, sageli ka enamast sperma anlüüsist.
Sperma analüüsi soovitame anda labori juures paiknevas privaatruumis. Meestekliinikus saab analüüsi tuua ka kodust, kuid kasutama peab meie juurest saadud kogumistopsikut. Vastused kogunevad enamasti nädala jooksul. Eriteenusena saab Tartus teha ka kõik uuringud ühe päeva jooksul.

Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

analüüsid

Tere!
Kuna tasuta vastuvõtule on pikk järjekord, siis sooviks, palun, teada, kui palju maksab tasuline vastuvõtt ning kas kõik analüüsid (sperma kvaliteet, klamüüdia) on ka tasulised ning kui palju ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sõltuvalt kliinikust ja haigekassakaardi olemasolust on visiiditasu 270-320 EEK.
Sperma analüüs olenevalt uuringu põhjusest (viljakus või põletik) 350-550 EEK.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: