Kõver suguti 13.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 17 ning oma tütarlapsega mõnda aega juba käinud. Asjade loomulikku käiku arvestades peaks asi varsti jõudma esimese suguühteni. Varem mul selles vallas kogemus puudub ja tahakski siinkohal küsida, et kas oleks viisakas oma tüdrukut peenise kõverusest informeerida või võib asja selgumise linade vahele jätta? See küsimus oleks siis aususe kohta. Teine küsimus: kui peenis on ikka silmnähtavalt kõver, kas tasub siiski proovida astuda enne suguühtesse, või konsulteerida kohe meestearstiga/uroloogiga ravi võimaluste suhtes?

Ette tänades, J.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nõu tasub küsima tulla, kui mingi kehaline muutus hakkab kas vaimselt või füüsiliselt häirima. Kirjast on aru saada, et peenise kõverdumine on teile probleemiks. Seetõttu soovitan enne seksuaalelu alustamist meestearstiga nõu pidada. Enamikul juhtudest ravi vaja ei ole, kuid kindlust annab selline visiit kindlasti. Kui teil on partneriga usaldusväärne suhe, siis ei tohiks väikesed kehalised eripärad probleemi tekitada.

Edu soovides

Margus Punab