suguelu 07.11.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu abikaasa on 40. aastane ning teda kurnavad juba noorusest seljavalud, uuringute käigus tehti kindlaks, et see on tingitud selgroo diskide kulumisest. Aasta tagasi eemaldati tal mandlid, et hävitada põletikukolle. Asi ei ole paremaks läinud, sest tal on südames nõrkus ja füüsiliset pingutust ei talu. Uuringud näitavad, et kõik oleks nagu südamega korras aga mina ei usu seda. Sealhulgas on tõsine füüsiline pingutus tema jaoks ka vahekord, viimasel korral lõppes asi fiaskoga-lihtsalt erektsioon kadus. Kas see võib olla tingitud andropausist ja testosterooni madalast tasemest? Muidugi on oma osa suurel tööstressil ning ka peresiseslt on olnud psühholoogilisi probleeme (Algul väitis abikaasa, et teda ei huvita seks, sest ma olen kaalus juurde võtnud). Mind kummitab mõte võimalikust konkurendist, oleme abielus olnud 18 aastat. Kas oleks võimalik teda uurida nagutrvikut, mitte ainult jupikaupa nagu tänapäeva meditsinis kombeks on? Millest alustada:kas seljast, südamest või on veel midagi? Lugupidamisega K. Õ.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nii komplekse probleemi puhul ühest põhjust vaevalt et on. Suure tõenäosusega kombineeruvad siin nii psühholoogilised, kui ka kehalised tegurid. Esimeseks sammuks probleemi lahendamisel pakuksin korralikku terviseuuringute kompleksi läbimist, mis sisaldaks kindlasti ka andropausi ja teisi mehe tervisele kriitilisi uuringuid. Meestekliinikus on vastav uuringuskeem taaskäivitamise järgus. Tallinna keskuses tasuks selle sooviga ennast registreerida dr. Kaja Sepa ja Tartus minu vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

suguelu, erektsioon

erektsioon tekib ainult õrn. Kubeme piirkonnas on ebameeldiv õrn valu, und on öösel heal juhul 4 tundi

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Nii minimaalse ja ebamäärase info alusel saan vaid öelda, et kui on sedalaadi probleemid, siis soovitan meestearsti külastada.

Loe edasi

suguelu

kas väikesemõõdulised kondoomid võivad tekitada sugutil verevalumit?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahtlane!
Edu
Margus Punab

Loe edasi

Mis värk on?

Peenis on tundetu.See segab,suguelu eriti halvasti.Vahel määrin kamprit sisaldavat kreemi juure lähedale.Midagi liiguks nagu siis sees.Mis võiks olla viga?Kust abi saada.Olen 26.
Ootan...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan konsulteerida seksuoloogiga.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

Suguelu

Tere!

Olen 42 aastane meesterahvas ja siiamaani enam-vähem normaalset suguelu elanud. Hiljuti aga toimus elukaaslase vahetus, ning üllatuseks pidin tõdema, et seksimisest pole mitme kuu jooksul ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Usun, et kaasaegsed erektsioonihäire ravimid viiksid teie elu kiiresti korda. Tavalisel on tabletti vaja kasutada vaid 4-8 korda. Ilmselt toimivad siin koosmõjus vahe seks elus ja uuele suhtele iseloomulik ...

Loe edasi

eesnaha lõikus

tere. olen 36aastane ja minu mureks on liigne eesnahk, mis häirib minu suguelu. kas teie kliinikus eesnahka ka lõigatakse. kui lõigatakse, siis kui palju see maksab?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Eesnaha operatsioone teen ma ainult Tähe või Elite kliinikus Tartus. Teie poolt soovitava operatsiooni arvatav hind on 4000 EEK.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: