uriinijoa nõrkus 21.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 24 aastane ja viimasel ajal olen täheldanud, et uriini surve on

vähenenud ja uriin ei eemaldu täielikult. Peale urineerimist on ikka selline

tunne, nagu põis oleks täis. Kas tegemist võib olla eesnäärme põletikuga,

endateada pole külmetanud.

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

On võimalik, et tegemist on eesnäärme põletikuga. Sageli jääb põletiku põhjus ebaselgeks ja ei pruugi olla põhjustatud mikroobidest. Vaid alla 10% prostatiidi haigetest suudetakse mikroob isoleerida. Põletikuga aga kaasneb sageli ka valu lahkliha ja munandite piirkonnas.

Uriinijuga võib halveneda ka suure vaimse ülepinge korral, kui organismis olevad silelihased tõmbuvad spasmi ( eesnäärmes on palju silelihaskude). Ületöötamise ja stressi puhul aitab hästi füüsiline koormus, soojaprotseduurid- saun, soe vann ning puhkus. Kui töö ja puhkusereziimi ümberkorraldamine ei aita, on vajalik pöörduda uroloogile.