ureaplasma mulyticum 17.09.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on selline mure, et naine on 11 nädalat rase ja tal avastati ureaplasma mulyticum bakter. Arst soovitas ravi alguses ainult naisele, kuid hiljem mõtles ümber ning soovitas ravi mõlemale. Küsimus selline, et kui see bakter pole sugulisel teel leviv, siis miks peab ka mees ennast ravima ning ka arst tundus olevat mitte nii kindel. Naine lõpetas ravi erytromyciniga nädal tagasi. Siiani oleme seksinud kondoomiga.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureaplasma mikrooobide puhul puudub arstkonnas ühine arusaam mikroobi ohtlikuse ja ravi vajaduse kohta. Mina kuulun vähemalt tänase seisuga nende arstide hulka, kes peavad kõiki ureplasma mikroobe potentsiaalselt ohtlikeks ja alati ka ravi vajavaks haiguseks. Ravi peaks alati toimuma üheaegselt mõlemal partneril. Soovitan ka teil ravi ja selle järgne kontroll läbi teha ning alles siis, kui mõlemal mikroob välja ravitud, võib kondoomist loobuda.
Edu soovides
Margus Punab