munandimanuse alaäge põletik 13.09.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Edastan Teile küsimuse, mille saatsin uroloogia arstile. Samuti edastan tema vastuse. Ehk oskate aidata või juhtida, kas ma pean tulema uuringutele või saan ise ravida ostes ravimeid vms:

Küsimus oli:
Probleem nimelt selles, et umbes nädal tagasi hakkasin tundma munandite
"alumises" või tagumises piirkonnas kummalist surinat. Vabandust minu
ebakompetentse väljendusviisi pärast! Mingit valu see endaga kaasa ei
too, kuid tunnen nagu vedelik ladestuks põiesse. Kas see on normaalne
nähtus selles vanuses meestel (25)? Varem pole elu jooksul põdenud ei
suguhaigusi ega muid haigusi selles piirkonnas. Küsin Teie käest
lihtsalt kontrollimaks, kas olete sellisest nähtusest teadlikud ja kas
see võib olla ajutine.

Tema vastus:

Tavaliselt on sarnaste kaebuste korral tegu munandimanuse alaägeda põletikuga.

Oskate aidata?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem tänaseni püsib, siis peaks kindlasti Meestekliinikusse uuringutele tulema. Jagan uroloogi arvamust põhjuse osas. Kergemad juhud võivad taanduda mõne päevaga, vahel jääb ebamäärane aisting püsima kuudeks ja vahel võib see ka üle minna ägedaks põletikuks. Põhjusk tuleks ikkagi selgeks teha ja võimalusel välja ravida.

Edu soovides
Margus Punab