munandite veenilaiend 08.09.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen oma mehega abielus olnud 13 aastat ja ei ole kordagi rasedaks jäänud.
Mul on eelmisest abielust laps. Alles hiljuti sain teada, et mehel on selline haigus nagu munandite veenilaiend ja vist kui ta jutust öieti aru sain III saadiumis. Tahtsi teada, kas see haigus on seganud ka meil saamast ühis last?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe viljakust ei saa hinnata ainult ühe haiguse leiu alusel. Munandikoti veenilaiend on oluline meeste viljakust kahjustav haigus kuid alati see siiski spermatosoidide funktsiooni ja viljakust ei häiri. Mehe viljakuse kohta saab hinnangu anda teades läbivaatuse tulemust (tähtsaimad parameetrid on munandi maht ja haigused, ka varikotseele), sperma analüüside (vähemalt kaks analüüsi) tulemusi ja suguhormoonide parameetried.
Kui küsitud haigus tõesti on teie mehe viljakuse languse põhjus, siis on seda enamikel juhtudel võimalik edukalt väikese operatsiooniga ravida.

Edu soovides
Margus Punab