Klamüüdia, eesnäärme põletik ja viljatus 31.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

2 aastat tagasi ravisime partneriga klamüüdiat. Ilmselt olin seda enne põdenud juba nii 6-7 aastat. Nüüd ravin viljatuse uuringutel diagnoositud eesnäärmepõletikku, millel on ilmselt seosed ka põetud klamüüdiaga. Soovime last ja arvame, et bioloogiline kell on kohe-kohe kukkumas. Kas minu eesnäärme põletiku väljaravimine suurendaks tõenäosust loomulikul teel last saada või on Teie praktikas sarnaste näidete varal ikka lõpetatud IVF-ga?
Lugupidamisega, R-V

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viljatuse kontekstis on põletik kõige parema prognoosiga põhjus. Kõik sõltub siiski uuringute tulemustest ja arsti kompetentsist. Põletiku korralik ravi on hädavalik ka juhul, kui valite lõpuks ikkagi IVF ravi, sest põletiku foonil on ka selle protseduuri tulemused märksa halvemad. Seega on minu soovitus esmajärjekorras põletik korralikult välja ravida. Seejärel saab teha edasise otsuse, mis sõltub sperma analüüsi ja hormoonuuringute tulemustest, muidugi ka naise seisundist ja prognoosist.
Edu soovides
Margus Punab