Kandidoos??? 17.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline, et vaevlen pikemat aega seene käes- kandidoos siis. Nimelt eesnaha alla tekib hommikuks valget ollust mis on ebameeldiva lõhnaga. Vahest esineb ka kergeid punaseid laike. Enesetunde yle ei kurda. Hygieen on väga põhjalik ja olen söönud ja määrinud korduvalt erinevaid seenevastaseid preparaate- klotrimasool kreem+mycotsyst (1tk!???) ja siis veel 2 sorti tablette(nime ei mäleta aga võtta tuli 3tk/p 7 päeva). Igatahes tulemus on null ja praegune arst väidab mulle juba ammu ,et nii jääbki ja kahjuks see ära ei lähe. Igatahes tundub lootusetu kui arst juba nii ytleb. Aga kahtlane ,et arst kirjutab korduvalt yhtesid samu rohte mis ei aita....Kas siis polegi teisi lahendusi?
Aga kas siis tõesti on vöimalik, et ei saa lahti? Vöi on võimalusi veel....
Tänu!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti on ka teisi lahendusi. Kõigepealt tuleks teha eesnahalt uuringud mikroobide suhtes. Teiseks tuleks analüüsida ägenemisi põhjustavaid/soodustavaid tegureid. Enamikel juhtudel on eesnaha põletikud meestele sugulisel teel levivateks, kuid mitte suguhaiguseks ja edukas lahendus eeldab ka partneri(te) kaasamist. ka ülemäärane pesemine võib soodustada eesnaha põletike teket. Soovitan vastuvõtule tulla. Enne visiiti tasub tutvuda portaali sektsiooniga Tasub teada - Uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab