Tahame last saada 09.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Meil on selline probleem,et endisest abielust on mul kolm last.6aastat tagasi jäin üksi ja selle aja vältel oli mul 2 erinevat partnerit.Sel ajal avastati mul trihhomonoos.See raviti korralikult välja.Kas see võib põhjustada viljatust.
Nüüd elame uue abikaasaga 3 aastat ja sellest 2,5 aastat oleme üritanud last saada.Mehel lapsi pole, uuringud on talle tehtud,proovid olid korras.Minul on parempoolse munajuha ummistus.Mind on juba 2 aastat ravitud,küll Duphastoniga,Serophenega aga tulemusteta.On tehtud 2 laparaskoopiat(ebaõnnestunult,sest alguses oli kaal liiga suur ja hiljem ei näinud arstid liidete tõttu midagi .Kõik paistis korras olevat.Kasutasin vaid spiraali.Oleme noored mina 29, mees 28 ja tahaks veel ühe lapse saada.Arst arvab,et ma võiks küll rasestuda.
Ja kuidas saaks Teie vastuvõtule?
Mehel on muidu kõik korras,varem vaevas teda kerge ebalus mis viis väga kiire seemnepurskeni,nüüd oleme asja korda saanud,kuid teiseks mureks,et kuna mees tahtis vahekorda pikendada,siis ostis ta selle tarbeks asja mis tõmmatakse ümber peenise et see surub vere kinni ja pidurdab enneaegset seemnepurset.Arvatavasti kasutasime seda valesti,sest vahekorra ajal rebenes mehel peenisel kida.Verd oli palju ja käisime haiglas seda õmblemas.Otsad pole siiski koos ja tahaksingi teada,et meest rahustada,et kas seda kida on vaja õmmelda kokku või ei juhtu sellest midagi.
Lugupidamisega L

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleeme mitu ja ilma läbivatuse ja uuringutulemustega tutvumiseta siin midagi otsustada või soovitada ei saa.
Kida rebend enamasti lisaravi ei vaja. Harvadel juhtudel, kui servad on halvasti kokku kasvanud võib teha korrigeeriva operatsiooni. Viljakuse koha pealt saab midagi öelda, kui oleme teinud läbivaatuse, näinud või teinud hormoonuuringud ja sperma analüüsid.
Vastuvõtule saate tulla Meestekliinikusse nii Tartus kui ka Tallinnas. Registreerida saate kõige lihtsamini e-maili teel adressil: meestekliinik@kliinikum.ee
Edu soovides
Margus Punab