Valu alakõhus 03.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 27. aasane mees, tunnen valu paremalpool alakõhus juba üle 2. kuu. Valu algab paremast munandist ja vahest liigub kuni neeruni välja. Valu on on selline vaevlik, aegajalt annab ka tugevamini märku. Parem munand on teisest väheke üleval pool. Viimasel ajal on juhtunud, et ei ole paar korda öösel magada saanud.
Vetsus tihti ei käi, küll aga olen tähele pannud, et urineerimise lõppedes ei saa kohe pükse üles tõmmata sest sealt tuleb alati veel natuke.
Vereproov mingit põletikku ei näianud, rohkem uurinud ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpset diagnoosi sellel kirjelduse alusel kahjuks panna ei saa, kuid esmalt võiks siiski mõelda sugutrakti (munandimanuse?) alaägedale põletikule. Päriselt ei saa välistada ka neerukivitõbi, sest selliseid vaevuseid võib anda ka kusejuha alaossa kinni jäänud väike kivi. Soovitan külastada Meestekliinikut, aga võite alustada ka uroloogi juurest. Vereproov sugutrakti põletikku ei näitagi, sest see süsteem on organismi kaitsesüteemiist spets piiretega eraldatud.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Valu alakõhus, sage urineerimine

Millega tegemist? Aegajalt on alakõhus tuim valu ja tihti ajab kusele. Öösiti paaril korral ja päeval samuti.
Seksides seemnepurskeni jõudmine on väga pikaajaline protsess, sperma eritus oluliselt ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kirjeldate klassikalisi eesnäärmepõletiku kaebuseid. Tulge uuringutele - haiguse vorm tuleb esmalt täpsustada. Mida kiiremini saab raviga alustada, seda parem on lõpptulemus.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: