Juuste väljalangemine 09.07.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane noormees ja olen mures juuste väljalangemise pärast. Pealaes on juuksed väga hõredad ja järjest hõredamaks jäävad. Külgedelt ja tagant on juuksed normaalse tihedusega. Märkasin probleemi paar aastat tagasi. Isal on pealagi täiesti kiilas.
Lisaks on juuksed rasused(iga päev pean kindlasti pesema) ja ka veidi kõõma. Käisin nahaarstil, kus võeti verd ja sellega midagi valesti ei olnud. Kasutan hetkel Ducray Anastismi, kuid seda tüüpi juusteväljalangemise korral sellest vist suurt abi pole. Ravikuur on hetkel veel pooleli. Samuti kasutan Ducray kõõmavastast shampooni.
Ilmselt on tegu geneetilist laadi põhjustega? Kas on mingid abivahendid olemas, mis edasist juuste väljalangemist pidurdaksid? Nii noorelt ei tahaks veel kiilaks jääda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe tüüpi kiilaspäisus on enamasti seotud teatud tüüpi meessuguhormooni tavalisest kõrgma tasemega organismis. Just sellele tüübile on olemas ka väga hea fektiivsusega ravimid. Soovitan alustada hormoonuuringutest, mille alusel saab prognoosida ravimi efektiivsust.
Edu soovides
Margus Punab