Ureaplasma urealyticum 19.05.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Teema järgmine:
30 aastane mees ja ilmselt Ureaplasmat kandnud ca 2-3 aastat. Avastatud seoses sellega, et tahtsime uue partneriga "kindlad olla".
Enne ei osanud kerget kipitust kusemisel (pärast vahekorda) mõnikord kuidagi suguhaigustega seostada. Ka eelmine partner teatas, et tal leiti Ureaplasma urealyticum. Praegune partner sai ravi Sumamediga ning tema vaegused kadusid. Pärast avastamist oleme olnud vahekorras vaid kondoomiga ja oraalseksist hoidunud.

Mulle aga ravi ei mõju.
Kõigepealt raviti 7p Doxycycline-ga - positiivne
siis 5 p Klacidiga - ikka positiivne
siis kirjutati Sumamedi (kuna partner allus ravile) 2 tabletti korraga ja siis üks järgmisel päeval otsa - testi pole veel teinud aga vaegused on alles - tundub et pole abi.
Analüüse olen teinud nii Hiiul kui ka Gonsiori 3 Meestekliinikus PCR meetodiga - kõik muu negatiivne - Ureaplasma urealyticum positiivne.

Olen ise palju Internetist selle haiguse kohta rahvusvahelisi uurimistöid ja ravimeetodeid lugenud.

Leidsin uurimuse, kus Ureaplasma urealyticum allus võrreldes makroliidide ja tetratsükliinidega hoopis sellisele ravimile nagu Levofloxacin (peaks olema ka Eestis müügil, kolmanda põlve quinoloon)

Teine uurimus väidab, et Telithromycin ja quinupristin-dalfopristin olid mõjuvaimad Ureaplasma urealyticum-i vastu, kui võrreldi makroliide, tetratsükliine ja quinoloone.

Kas oskate midagi kommenteerida alternatiivsete antibiootikute osas või on Teil kogemusi pikaaegase Ureaplasma urealyticum-i õnnestunud väljaravimises. Või oskate soovitada spetsialisti Eestis, kel on selline kogemus.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu kogemused ureplasmadega on järgnevad:
1. Ravile alluvad kenasti u. 95% ureplasma juhtudest. Siiski kasutan alati pikemaid ravikuure (10 päeva ja mõnel juhul ka enam)
2. Kui ei allu ravile, siis on suurima tõenäosusega põhjuseks kaasuv eesnäärme põletik, sest mikroob on vastava ravi võimeline üle elama vaid eesnäärme koes.
3. Kui ei allu ravile, siis otsi ka muid teoreetilisi nakkusallikaid - ühised nuustikud, saunad jne.

Ei usu ma aga mitte üha uute ja keerulisemate antibiootikumide ja nende kombinatioonide kasutamisse. Probleemi põhjuse leidmine annab enamasti kiiremini tulu.

Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Ureaplasma urealyticum

Tere

Partneril tuvastati Ureaplasma urealyticum.
Sai igaksjuhuks ka kuur kaasa tehtud (sümptomid puudusid) 5 päeva kaks tabletti päevas.
Nüüd sai STD paketttest võetud kus testiti: ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ureaplasmade, nii parvumi kui ka urealyticumi, osas oleme täna seisukohal, et need ei ole põletikutekitajad. Küll võivad need mikroobid kaasneda põletikuga. Seetõttu pole need ka rutiinselt paneelides ...

Loe edasi

Ureaplasma jätkuvalt positiivne

Tere

pöördun Teie poole murega, mis puudutab minu meest, vanus 43 aastat. Tal on Ureaplasma parvum jätkuvalt positiivne, saanud selle vastu ravi kolmel korral (Sumamed, Doxycyclin), aga seni ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Keeruline lugu. Mul on aastas vaid üksikuid mehi, kel ureplasma ravi pole tulemust andnud. Teie juhtu ma laias plaanis mäletan. Antud juhul soovitaksin raviotsuse tegemiseks teha veelkord sperma analüüs ...

Loe edasi

Ureaplasma parvum

Tere,
Elukaaslasel avastati Pelgulinna naistekliinikus ureaplasma (kas U. urealyticum või U. parvum, seda ei tea - arvatavasti ei kasutatud PCR-meetodit).
Pärast seda tegime mõlemad 10-päevase ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ureaplasma suhtes on arstide seas vastakad seisukohad. Mina kuulun tänase teadmise alusel nende arstide sekka, kes peavad ureplasmat alati oluliseks ja ravi vajavaks sugutrakti mikroobiks. Ravi osas peab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: