vaariksid 27.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere mure selline käisin meestearsti vastuvõtul põhjus miks ma läksin oli valud vasakpoolses munandi kottis .avastati vasakpoolse munandikoti vaariksid ja alustasin raviga 17.03.06 nüüd on juba 10 päeva möödas kuid endiselt valutab kuid on paremaks läinud.Raviks määras arst doxy-M-ratiophram 100 põletiku vastu ja Vasonit retard 600 mg 2kuud
ja kuidas antud haigus viljakust mõjutab
Veenilaiend on endiselt suur ja pikk

tänades M 20a

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandikoti vaariksid ise enamasti valu ei põhjusta, küll aga võib see haigus võimendada sugutrakti kroonilisest põletikust tingitud valusid. Doxy ongi antibiootikum, mida sageli vastava põletiku vastu kasutame. Vasoniti loogikat soovitan küsida oma raviarsti käest. Nii veenilaiend kui ka põletik võivad kahjustada mehe viljakust. Ise soovitan kõigil selleiste diagnoosidega noortel meestel teha kindlasti ravi lõpus sperma analüüsi. Selle uuringuga saab selgeks, kas põletik on korralikult välja ravitud ja mil määral vastavad haigused mõjutavad teie viljakust.
Edu soovides
Margus Punab