kromosoomide üleküllus 02.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus selline,elukaaslasel esines moolraseds mille üheks põhjuseks arvatakse ka isapoolsete kromosoomide üleküllust.Kuidas ja kas on võimalik teha uuringut kromosoomide taseme määramiseks ja kas see on püsiv või kõikuv tulemus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei ole vastava teema spetsialist. Moolrasedus on heterogeennne haigus, kus probleemid on enamasti seotud `tühja` munaraku viljastumisega või munaraku viljastumisega kahe spermatosoidi poolt. Mooraseduse kordumise risk järgmise raseduse ajal on madal - ligikaudu 1:55 ja vähemalt minu teada ei ole mingid geneetilised uuringud selle haiguse puhul otseselt vajalikud. Siiski soovitan soojalt selle teema kohta täpsemat infot küsida oma naise raviarstilt!
Edu soovides
Margus Punab