kandidoos? 04.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
probleem eesnahaga, nimelt juba pikka aega vist kaks aastat juba eesnahk õrn ja punetav. Kipub kuivama ja tekivad mikrolõhed mis omakorda põletikku põhjustavad (ebamugavus ja kipitustunne). Peale vahekorda tavaliselt asi veidi ägeneb. Kirjutan, kuna olen külastanud erinevaid arste ja saanud mitmesugust ravi juba aasta vältel kuid tulutult, analüüsidest suguhaigusi ei leitud, diagnoositi kandidoos. Ravimitest olen saanud kreemi Forocort´i ja Daktarin, ja erinevaid seene vastaseid suukaudseid preparaate. Samaaegselt ka partnerit ravitud kuigi temal pole sümptomeid esinenud. Olen ka hoidunud suguelust nii kuu aega, kuid ka see pole midagi muutnud (võibolla õige pisut). Vahepeal tekkisid punetavad väikesed laigud, mis ka veidi nahapinnast kõrgemaks muutusid, arvati, et tegemist kondüloomidega, sai nendele Wartec it peale tilgutatud ja kõrgemad kohad taandusid kuid punetus ja ärritustunne jätkuvalt alles. Viimati käisin arsti juures u. kuu tagasi ning arst midagi targemat ei osanud arvata kui ikka kandidoos, tekib küsimus, et kui kandidoos miks siis ravile ei allu. Pesemiseks ei kasuta seepi, kui see võiks ärritust tekitada. Ise mõtleisin, et ehk ümberlõikus aitaks kuid enne tahaks ikka teada millega õieti siis tegu ja kas asi tõesti nii lootusetu. Üle on mind vaadanud Olev Poolamets, mingi naisarst ja peamise ajast olen käinud naha- ja suguhaiguste arst Toomas Vessini juures. Ei tea kuhu pöörduda, kuna eraarstide visiiditasud nii hirmkallid on ei tahaks järjekordset tühja käiku käsile võtta.
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline lugu ja kiiresti ja lihtsasti siin vist lahendust kahjuks pakkuda ei saa. Näib, et olete seni läbinud uuringuid suhteliselt juhuslikult.
Seetõttu soovitaksin teil alustada süsteemsetest uuringute kompleksist kuhu kuuluksid uuringud nii eesnaha põletike kui ka sugutrakti üldisema kroonilise põletiku suhtes (lisainfot vaata portaali sektsioonist Tasub teada / Uuringud meestele). Tavauuringutele lisaks peaks võtma kindlasti ka HPV testi. Kõigepealt aga soovitaksin vastuvõtule tulla, sest osa harvaesinevatest kroonilise eesnaha põletikest on diagnoositavad lihtsalt läbivaatuse alusel.
Edu soovides
Margus Punab