murekiri naiselt 19.12.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen väga mures, ei tea kuidas edasi käituda. Minu günekoloog soovitas teid. Olen abielus 25 aastat ja midagi niisugust kogen esimest korda. Nimelt avastas arst mul ureaplasma. Minul endal on ainult üks partner olnud ja ka mees väidab, et 30 aasta jooksul ei ole tal kedagi peale minu olnud. Soovin teada kuidas selline pisik üldse tekkib, tean et levib sugulisel teel. Nimelt 2002 tehti mul see proov siis oli negatiivne Tahaks väga uskuda oma meest. Nimelt soovib ta ka Teie vastuvõtule tulla. Minu günekoloog on väga tark ja usaldusväärne. Saan ise ravi Doxy-M-ratiopharma 100 kuid mees keeldus sellest enne kui teeb teie juures uuringud. Arvan, et kohtume

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureplasma perekonna mikroobid on kõige vastuolulisemad sugutrakti võimalikud haigusetekitajad. Probleemid algavad juba sellest, mis meetodit on kasutatud mikroobi määramiseks. Vanasti kasutasime külvi, õigemini ensüümmeetodit, mis andis väga palju valepositiivseid vastuseid. Pea kõikidel naistel, kellel oli tupe põletik või suurenenud voolus see mikroob ka leiti. Praegu soovitan kasutada vaid PCR meetodil baseeruvaid testsüsteeme, mis peaksid olema vabad vanadest probleemidest.
Samasugune segadus, mis on kindlasti osaliselt tingitud juba mainitud diagnostikaprobleemidest, on ka mikroobi tekke osas. Ühed ütlevad, et pea kõigil naistel on see mikroob olemas, teised, et levib ainult sugulisel teel. Milline on tõde näitab aeg.
Oma uuringute põhjal võin öelda, et vähemalt ureaplasma parvum on mehe sugutraktis väga oluline haigustekitaja.
Antud juhul peaks mehel tegema korralikud proovid ja siis oleme targemad.
Edu soovides
Margus Punab