klamüdioos 21.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui suur on tõenäosus, et klamüüdiaproovi tulemus oli vale, kui proov võeti kustitist hommikul kell 8, kuid enne seda olin käinud öösel kella 5 paiku kusel. Lugesin kusagilt, et enne proovi andmist ei tohi kas 2 h urineerida või kui proov antakse kohe hommikul peale tõusmist, siis ei tohi terve eelneva öö jooksul urineerimas käia. Kuigi sain arstilt vastuse, et klamüüdiat ei leitud, kahtlen, et äkki seoses varahommikuse urineerimisega oli tulemus vale.
austusega
Mart

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik oleneb sellest, millise meetodiga test tehti. Kui kasutati kõige tundlikumat PCR meerodit, siis piisab täiesti kahest tunnist. Kui kasutatakse vanemaid ja kehvemaid testsüteeme, siis on vaja vähemalt 4 tunnist pausi. Lisalugemist küsitud teemal leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Uuringud meestele ja suguhaiguste uuringud.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

klamüüdia

mis riskid on, kui mul on klamüdioos ja mu elukaaslane on mul suhu võtnud? Mis tal võib tekkida? või üldse mis võib juhtuda?
äitäh

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ka partneril võib tekkida klamüüdia infektsioon. Kirjeldatud seksuaalkäitumise puhul näiteks kurgus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

klamüdioos

tere! mus kahtlustatakse klamüdioosi! küsimus oleks selline et kui mu partner on mult suhu võtnud, kas siis temale võib levida see kuidagi ka suu kaudu??
äitäh

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Võib küll.
Edu
MP

Loe edasi

Suuseks

Kas naisterahva suguelunditelt võivad mingid haigused(nt.seened,klamüdioos jne.) kanduda ka meesterahva organismi suuseksi kaudu ja kui siis millised?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sugulisel teel levivad haigused võivad levida ka suuseksi teel. Leviku tõenäosus on veidi väiksem kui klassikalise vahekorra käigus.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: