veenilaiendi op. 18.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kuidas toimub veenilainedi operatsioon?

olen kuskilt kuulnud, et laienenud veen pannakse hoopis kinni. aga siis ju pole verel kuskilt kaudu üldse liikuda!? või kuidas?

palun selgitage seda küsimust. kuidas toimub? kui suure tõenäususega saate asja korda? millised probleemid võivad operatsiooniga kaasneda ja peale op-i?
kas soovitaksite seda op-i üldse teha kui veenilaiend on, aga mingit moodi see elu ei sega?
te seletasite mulle, et vanaduses pidi sellest potentsi vähemaks jääma.
mis vanuses see hakkab tunda andma? kui üldse hakkab?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Veenilaiendi opil pannakse tõesti veen kinni. Põhitee sulgemisel arenevad aja (enamasti 1 kuu) jooksul välja teised olemasolevad, tavasituatsioonis väiksemad veeeniteed.
Veenilaiendi operatsiooni soovitan meestele, kellel veenilaiend põhjustab munandi kahjustust.
Kahjustusele viitab:
1. vasaku poole väiksem munandimaht, eriti kui kahe poole erinevus on üle 20%, munandi pehmenemine võrreldes teise poolega
2. halb sperma kvaliteet
3. muutused meessuguhormoonide tasemes või hormonaalses regulatsioonis (FSH ja LH tase)
Samuti soovitan operatsiooni meestele, kelle munandi maht on keskmisest väiksem.
Kui on tegemist tõesti munandit kahjustava veenilaiendiga, siis ilmneb kahjustus esmalt kiiresti paljunevate spermatosoidide tootmises ja alles hiljem (sageli isegi 10-30 aastat) hormonaalses süteemis.
Edu soovides
Margus Punab