Klamüdioos ja Mükoplasmoos 08.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aasta algul vahetasin partnerit, alates maist olime vahekorras ilma kondoomita. Juunis tekkis, urineerimisel kipitus ja ka sugutist tuli hommikuti eritist. Kuna ise kohe arstile ei pääsenud saatsin partneri arstile. Naistearst vaatas üle, ütles, et kõik on nii "ilus ja puhas". Palumise peale tegi ka suguhaiguste testi. Test oli puhas. Mingit haigust ei leitud. Kui tuli minu arsti aeg tehti ka mulle testid ning Klamüdioos ja Mükoplasmos olid positiivsed. Et asjadesse selgust saada läks naisterahvas ka teist korda teise arsti juurde ja palus testid teha. Klamüdioos oli nüüd positiivne. Partner küsis arstilt, et kuidas see võimalik on, siis arvati, et järsku tal oli nakatumine nii varajases staadiumis, et polnud veel võimalik testiga kindlaks teha. Samas meil kummalgi pole aasta algusest saati teisi partnereid olnud ja nende haigustega pole ka kokkupuudet olnud. Kirjandus väidab, et kui naistel on klamüdioos olnud pika aega, siis on seda võimalik öelda ka vaatluse käigus Endile sooviksime saada selgust, et kumb meist siis võis olla nakataja ja kas on võimalik neid haigusi saada ka muul viisil ning miks ei avastatud partneril mükoplasmoosi.Teiseks küsimuseks on ka veel see, et kuidas ikka suguhaigused levivad. Öeldakse et suguliselt teel kokkupuutes, mehe puhul, naise tupevedelikega. Samas ka kondoomi kasutades puutuvad ikkagi käed kokku naise tupevedelikega, kui tõenäoline on, et nii mingit nakkust saab.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane lugu nagu ikka sellistel puhkudel. Minu jaoks algab probleem sellest, et kasutatakse erineva kvaliteediklassiga teste (vaata portaali sektsioonist Tasub teada). Siin on ilmselt vastus erinevatele testi tulemustele.
Tänapäeval kulgevad enamik suguhaigustest väga väheste kaebustega või ei anna endast pea üldse märku. Seda kumma poole pealt mikroobid pärit on pole teil kahjuks/õnneks võimalik enam tuvastada. Haigused levivad sugulise kontakti teel ja arvestama peab kogu seksuaaltegevuse kirjut arsenali mitte ainult klassikalist vaginaalset vahekorda. Ka teie poolt kirjeldatud nakkuse levimise variant on võimalik.
Edu soovides
Margus Punab