Kiire juuste väljalangemine noores eas 02.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 21 aastane noormees, kellele juuste väga kiire väljalangemine on olnud suureks probleemiks juba nüüd natukene üle aasta. Ei mäleta enam juustepesu, millega ei kaasneks üleni karvu täis peopesad ja juuksekarvad näo peal. Ka kammida ei saa juukseid, kuna juukseid jääb kammi külge väga palju ja usun et pärast ühte korralikku 5 minutilist kammimist oleks mu pealagi täielikult juustest prii. Ka soengut ei saa modellerida, sest geel võtab palju juukseid välja jne. Nüüd olen viimase võimalusena kasutanud kuu aega juukselakke, kuigi tean et võib ka see ummistada veel enam poore ja kiirendada juuste väljalangemist
Geenidest niipalju et isal endal on 54 aastasena veel tihe juus, mu vennal on aga juuksed 28 aastasena ka väga hõredad. Olen siiski küll kindel, et 28 aastaseks saades ei ole mul praeguse tempo juures enam neid hõredaidki juukseid. Ise usun et probleem võib olla ema isas, kellel ka endal noorest peast juuksed ära tulid.
Äkki oskate aidata, mida peaks edasi tegema. kas juuste väljalangemist võib soodustada ka suitsetamine ja alkohol?

Aitäh

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suits ja alkohol kipuvad kiirendama kõiki keha allakäike, ka juuste hõrenemist. Teile soovitan vastuvõtule tulla. Noores eas algav juuste hõrenemine, millel ka võimalik geneetiline tagapõhi, on sageli seatud teatud meessuguhormooni liiaga mehe organismis. Õnneks on seda tüüpi kiilaspäisuse vastu ka head rohud olemas.
Edu soovides
Margus Punab