seksuaalsete mõtete ja huvi kadu 14.07.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

ˇtere olen 23 aastane mees ja raske elu seljataga. Olin 5 aastat depressiooni all ja nüüd hakkan vaikselt sellest välja tulema. Aga igasugused seks mõtted ja fantaasiad puuduvad, masturbeerides ei tunne midagi, ainult valus on peenisel, ei mäletagi kaua see olnd on. Partnerit pole ma mõelnudki otsida kuigi varsti sooviks, elu vaja kõigepealt korda saada. Kas sellistele probleemidele on ka mingi lahendus, olen kuulnud hormoonasendus ravist, praegu võtan E vitamiini prooviks-suhteliselt vähe mõjub.Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sügav depressioon ja ka selle ravimid võivad põhjustada väga sügava ja pikaajalise seksuaalse huvi languse. Saan aru, et olete alles taastumas oma kriisist, mitte veel päris korras. Seega on ilmselt organismile lihtsalt vaja veidi enam taastumisaega. Samas, kui probleem on aastaid kestnud, siis soovitaksin kindlasti ka hormoonuuringud ära teha. Kui hormoonid on keskmisest madalamad, siis saab tõesti hormoonasendusravist head tulemust. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

stress?

tere. kas hommikuste erektsioonide kadu ning spermamahu vähenemine on seletatav liigse stressi ning lihaspingega? infektsioone justkui ei ole. kas on seostatav, teisalt, prostatiidiga?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma maht ja ka erekstioonivõime on esmajoones seotud meessuguhormoonide tasemega. Võimalikuks mõjuriks on tõesti ka eesnäärme põletik. Kuna muutused olulised, siis soovitaksin kindlasti uuringutele ...

Loe edasi

huvi uuringu vastu

Juhtusin Postimehest lugema viljakust käsitleva uuringu kohta... Tekkis huvi, et kas saaks ka ise selles osaleda? Vöi koostatakse valim mingil muul moel?
Parimat
Dan 25 a.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks langete juba vanuse tõttu välja. Viljakustestide tegemiseks võite alati pöörduda meestearsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: