Androcur 05.07.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Haige on 74 aastane mees, kellel uroloog diagnoosis mädase eesnäärme põletiku. Raviks määrati ANDROCUR , 4 korda päevas 1 tablett 6 kuu jooksul.
Praeguseks on ravimit kasutatud 3 nädalat, kuid haige näeb välja väga kurnatud, rohkem kui enne. Ise ta midagi kellelegi ei kaeba ja hoiab kõik mured endale, kuid ütleb, et valusid pole. Kas Teie arvates on ravi õige või peaks veel mõne teise arstiga konsulteerima?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on siin olnud mingi valestimõsistmine.
Androcuri ei kasutata mädase põletiku raviks. Kuna ravim vähendab olulisel määral meessuguhormoonide taset organismis, siis mõjutab see olulisel määral ka mehe elujõudu. Soovitan teil esmalt ühendust võtta vanahärra raviarstiga ja rääkida haigus ja selle eerinevad ravivõimalused korralikult selgeks. Kui seletustega rahul ei ole, siis võiks paluda teise arsti arvamust.
Edu soovides
Margus Punab