herpes vist 14.06.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere
patustasin mõni aeg tagasi nats. üldiselt toimus üheöösuhe neiuga keda ma ei tundnud. kondoomi me ei kasutanud, kuna ma olin enda tervises kindel ja ta kinnitas ka, et on täiesti terve. nüüd on tekkinud suguti pea ümber punetus ja sügelus, kui teraselt vaadata on näha ka villide moodi moodustusi.
arvan, et on vist herpes, seoses sellega tahaks teada kas herpes võib ise üle minna või tuleb seda kindlasti ravida. läheksin küll arsti juurde, aga kui ma täna helistasin, et vastuvõtule registreerida selgus, et lähim vaba vastuvõtuaeg mis mulle sobib on kahe nädala pärast. tahaksingi teada, kas peaksin kuidagi ikkagi arstivastuvõtule kiiremas korras saama või ravi saab ka edasi lükata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui oli juhusuhe ilma kaitsevahendita, siis peaks ikka tingimata korralikud suguhaiguste testid tegema. Kirjelduse järgi herpest ei kahtlustaks, ilmselt on tegemist lihtsa eesnaha põletikuga. Meie kliinikus saate vähemalt Tallinnas löögile mõne päevaga.
Edu soovides
Margus Punab