masturbeerumine 05.06.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

mitme päevatagant võib mees eneserahuldusega tegeleda.. et se ei oleks tervusele kahjulik või võib ka sagedane masturbeerumine tulevikus mingeid häireid tekitada.. ja näiteks sperma kvaliteeti muuta halvemaks vms

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Masturbeerimine on seksuaalsuse loomulik osa. Kui sageli võib sellega tegeleda tunnetab organism kiiresti ära. Mida suurem munandi maht, seda rohkem seemet toodetakse ja seda suurem võib olla tahtmine. Enamasti ei tohiks seemnepursete arv siiski ületada ühte korda päevas. Soovitav on piirduda 2-3 korraga nädalas, mis vastab enamasti keskmise mehe sekreetide tootmisele. Vanemaks saadeks enamasti aktiivsus väheneb. Tähtis on jälgida, et masturbatsioon ei muutuks stressi maandamise meetodiks.
Edu soovides
Margus Punab