Murelik ema. 09.05.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!Mul selline mure,poeg kohe saab viie aastaseks,lastekirurg otsustas teha opp,sest munad poisil väga liiguvad,kevadel käisime opil ära,tehti korda ühelt poolt muna,sügisel peame minema teisele oppile,küsimus selline,et kas on sellised operatsioonid vajalikud,miks?Kas kui laps saab suuremaks võivad tal tulla laste saamisega probleeme?
Kas meeste viljakus on pärilik?Lapse isa oli teie patsient ja meil oli probleeme laste saamisega,kas see võib ka kuidagi pojale mõjuda?
Lugupidamisega
Kahe lapse ema.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Osa meeste viljatuse põhjuseid on tõesti päritavad. Liikuvad munandid on munandite laskumishäire leebeimaks variandiks ja enamsti operatiivset ravi ei vaja. Konkreetse opi näidustuse ja võimalike probleemide kohta saab vastata ikkagi vaid teid opereerinud raviarst. Ilma last nägemata ja uurimata pole nõu võimalik anda.
Edu soovides
Margus Punab