Kolmas muna 30.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

EHk teate seda vana anekdooti, kus jänes ärevil mööda metsa jookseb ja kurdab karule, et uue seaduse järgi lõigatakse kõigilt kolmas muna maha. Karu pärima, et mis, kas sul on siis kolm või? Jänes: ei, ikka 2, aga kes neid teab, võibolla enne lõikavad ja siis loevad üle.

Mure ongi, et mul on kolmas muna kasvanud. Kas vähk?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Heal lapsel mitu anektooti. Mina teadsin vaid seda kupeevaguni varianti, et siin me siis reisime kaks meest kolme munaga ...
Õnneks pole enamasti põhjuseks siiski pahaloomuline kasvaja vaid munandimanuse tsüst e. vesikasvaja. Siiski oleks kasulik ennast meestearstile või uroloogile ette näidata, et halvemad variandid kindlat välistada. Tsüst enamasti ravi ei vaja, halvemate haigustega võib aga kiire olla.
Edu soovides
Margus Punab