bakterid meesterahva sugutis 14.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin kaitsmata sugulises kontaktis, mille tulemusena sain bakteriaalse vaginoosi. Pereplaneerimise Liidu bukletis kirjutatakse, et selle tekkimise põhjused ei ole veel täielikult selged. Traditsiooniliselt arvatakse (ka arst arvas nii), et tegemist on lihtsalt konkretseete partnerite kehavedelike sobimatusega. Igatahes mind aitasid Dalacini tupeküünlad ja selle mehega ma seejärel enam sugulisse kontakti astuda ei kavatse.

Kuid - ise arvan küll, et tegemist oli ikkagi temalt saadud infektsiooniga. Tema sugutist tuli samasugust vänget lehka, mille järele ma siis ise paari päeva pärast lehkama hakkasin - kuni ravimi kasutamiseni. Too mees on abielus (mitte minuga); pole temalt veel küsinud, kas nad oma peres ei maadle taolise probleemiga. Ise peab ta ennast terveks.

Põhiküsimus: kui mina sain abi küünaldest, siis kuidas saab mees end ravida? Juhuks, kui kunagi veel taolise probleemiga kokku peaksin puutuma (mul ka kaks teismelist tütart, kellele võib-olla vaja nõu anda).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt kirjutas teilegi ravi välja günekoloog. Niisamuti saab mehi aidata meestearst e. androloog. Ravi saab kirjutada siiski konkreetse kaebuse ja leiu alusel ning ühte universaalset ravimit siin pakkuda ei saa. Ka bakteriaalsel vaginoosil on põhjused olemas. Loodan, et teil tehti siiki ka korralikud suguhaiguste ja tavamikroobide uuringud, muidu võib hiljem haigus korduma jääda.
Universaalseks soovituseks on juhusuhetes preservatiivi kasutada - sellest peaksite kindlasti ka oma tütardele rääkima.
Edu soovides
Margus Punab