Areng.. 10.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, ma olen 15 aastane poiss ja lugu on selline, et ma näen välja nagu mingi 12-13 aastane. Pole veel häälemurret olnud ja ega seda kasvu ka palju pole (165cm, vanemad on 175 ja 185cm). Vinne on tulnud näkku ainult mõni. Märgadest unenägudest nii palju, et pool aastat tagasi oli esimene ja ainukene märg unenägu. Võibolla on isegi rohkem olnud ja ma pole tähele pannud? Väiksemad vuntsid on tulnud ja karvad kaenla alla ning see on kõik.
Klassis on ka veel üks poiss kes on sama pikk ja tal ei tundu ka häälemurret veel ära olnud olevat.

On see kõik normaalne?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pubertedi algusaeg võib tõesti olla väga erinev. Kui siiski 16. eluaastaks olulisi nihkeid pole olnud või erinevused klassikaaslastega veelgi süvenevad, siis tasuks konsulteerida meeste arengu spetsialistiga. Soovitan prof. Tillmanni Tartu Ülikooli Lastekliinikus.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Kasv

Küsimus lihtne: Kas peenis kasvab ühes järgus, et hakkab kasvama ja siis kui kasv lõpeb siis igaveseks? Või on võimalik, et kasvab teatud perioodi, siis ei kasva ja siis hakkab jälle kasvama?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenis kasvab kiiresti puberteedi esimeses faasis. Edasi toimub areng proportsioonis muu kehalise arenguga. Kui areng on pidama jäänud, siis enam mingit suurt muutust oodata ei tasu.
Edu soovides
Loe edasi

Kasv

Kas peenis kasvab nagu ühes või rohkemas järgus. St et kui ta kasvama hakkab siis kasvab ühe ropsuga mõõdu täis või võib vahepeal ka paus sisse tulla ja siis hiljem edasi kasvada?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenis kasvab suhteliselt kiiresti puberteedi algfaasis. Edasi kasv peatub ja areng toimub veel mõne aasta jooksul proportsionaalselt keha üldiste muutustega. Mingit uuesti kasvamahakkamist ei toimu.
Loe edasi

kasv

kui peenis on kasvu järgus ja siis kolm neli korda nädalas mastrupeerida kas see mõjutab peenise kasvu kas peale 15 a võib veel tunduvalt mitte pikemaks aga paksemaks minna
.........!!!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenise areng käib vastavuses puberteedi arenguga. Ajalist piiri ei saa siin tõmmata. Mõõdukas masturbatisooni aktiivsus teie arengut ei mõjuta.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Areng

Tere, mida teha, kui minu areng ei ole sama nagu on seda teistel eakaaslastel (17.a.) Imelikult puuduvad mul karvad sealt kus need meestel olema peaks.
Kas seda on võimalik ravida ja kuidas?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

17. aastasel peaks tõesti puberteedi areng olema juba alanud. Soovitan tulla meie vastavatud meestekliinikusse kas Tartus või Tallinnas. Kindlasti saab ja tuleb teid ravida.
Edu soovides
Margus ...

Loe edasi

Märjad unenäod

Ma olen 15 ja mul pole ikka märgasid unenägusid olnud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Poiste areng võib toimuda väga erineva kiirusega. Kui olete mures, siis tasuks konsultatsiooniks pöörduda lähimasse noorte nõustamise kabinetti. Ilma teie füüsilist arngut hindamata pole soovitusi anda ...

Loe edasi

mure?

Tere, olen 14. aastane, aga sperma, mis tuleb ei ole valge, vaid täielikult läbipistev, üldse pole valget. Mis viga, võib lihtsalt veel ootama ntuke??
Vastust ootamas??:)

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Usun, et on vara pabistada - areng pole veel lõppenud.
Lisainfot saate noorte nõustamise kabinettidest (www.amor.ee).
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

Peenisepea punetus

Tere,

On selline probleem. Peenisepea ühes kohas on punetus ja see punetus läheb edasi ka eesnahal. Tegemist on ainult ühe laiguga, mingeid vaevusi ei põhjusta. Milles võib probleem olla?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Tegemist on harva muutusega ja kuna ka kirjeldus on väheinformatiivne (teke, areng jne. puudu) jääb mul üle teid vaid meestearsti vastuvõtule kutsuda.
Edu
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: