sperma hoidmise teenus 01.04.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et minu vennal on Hodgkini lümfoom ja saab keemiaravi. Juba on olnud 2 keemiaravikuuri. Arst ütles talle, et suure tõenäosusega jääb ta viljatuks ja soovitas oma sperma hoiule panna, kui tulevikus peaks pereplaneerimine päevakorras olema. Küsimus siis selles, et kes pakub Eestis sellist teenust ja palju maksab sperma hoiustamine?
Ette tänades, Anu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahe ravikuuri järel peaks kõigepealt selgeks tegema, et kas on veel üldse midagi säilitada. Säilitusteenust pakuvad Eestis praegu ainult kunstliku viljastamisega tegelevad erakliinikud Elite (Tartus) ja NovaVita (Tallinnas).
Rahalied tingimused tuleb küsida nende kliinikute infost.
Edu soovides
Margus Punab