valutav peenis ja sage urineerimine 15.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

27 aastane mees. probleeme on kaks
1)urnineerin liiga sageli. tunni jooksul korra kindlasti.
2)peenise esimene osa, eriti altpoolt valutab sageli, urineerides valutab kogu peenise esimene pool. Hommikuti ärkan enamasti selle peale, et peenis valutab meeletult ja on kõva pissihäda. Kui WC-s käidud on edasi OK, aga seda ainult mõneks ajaks.

Lugedes vanemeid küsimusi, arvan, et võib olla mõni põletik. Kuigi ei saa aru kuidas ta tekkis. suguelu on üsna ebaregulaarne ja kasutan alati kondoomi (kuskil viimased 5 aastat, alates HIV puhangust Eestis pole kordagi ilma kondoomita teinud.).
Ainuke ohufaktor tervisele, mida näen on töö iseloom - keskmiselt 15 tundi päevas arvuti taga istumist ja sellest tulenev ülekaal. Alkoholi ei tarvita.

Kuhu oleks parem teie vastuvõtule tulla, kas Tallinnas või Tartus? elan ise Tallinnas, kuid liigun autoga ja kui teil Tartus on parem tehnika jne, siis Tartusse sõit ei ole minu jaoks probleem.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist sugutrakti kroonilise põletiku e. prostatiidiga. Arvestades ebaregulaarset suguelu, ei saa välistada ka suguhaigust. Kondoom kaitseb regulaarse kasutamise korral 70% ulatuses võrreldes mittekasutajaga.
Mõlemad kliinikud, nii Tallinnas kui Tartus töötavad ühes ketis ja püüavad järgida sarnaseid standardeid. Märtsikuu jooksul saab ehk Tartus asju kiiremini korraldada.
Edu soovides
Margus Punab