Kas naistel esinevad viirused ? 08.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nagu näiteks patalooma viirus nr 16, ka meessoost isikule levivad ? Minu partneril sümptomid: iseloomulik lõhn, voolus
Kas peaks igaks juhuks meestarsti juurde pöörduma ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebuste järgi saab aravata, et patneril on tupe põletik, mille uuringute käigus leiti ka papilloomiviirus (HPV) tüübinumbriga 16. Samas ei usu, et just see viirus neid kaebuseid tekitab - ilmselt on mõni muu põhjus veel kõrval.
Kui on tegemist pikemaajalise või korduva põletikuga, siis peaks põletike suhtes kindlasti uurima ka meest.
HPV lebib sugulisel teel ja võib mehel üpõhjustada kondüloome eesnahal.
Edu soovides
Margus Punab