Küsimus 2 01.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Küsisin kas mehe viljakuse analüüs sisaldab test antikehade määramiseks ja Teie vastus oli "Oleneb laborist". Asi on selles, et paar kuud tagasi minu mees tegi viljakuse analüüs teil, Tartu Naistekliinikus ja tema arst oli lugupeetud Margus Punab. Sellepärast mina küsingi kas teie poolt määratud analüüs sisaldab test antikehade määramiseks?

Ette tänades

T.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei ole mina seotud Tartu Naistekliiniku laboriga. Kõik minu keskuse sperma analüüsid tehakse Maarjamõisa Polikliinikus. Siin antikehade määramine esimese rea testide hulka ei kuulu. Kui esimese analüüsi põhjal tekib kahtlus, siis teeme selle testi koos teise analüüsiga. Immunoloogiline viljatus on väga harv ja sellele viitavad tunnused on tavaanalüüsis suhteleiselt selgesti näha.
Edu soovides
Margus Punab