Interleukiin-6 31.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu abikaasa, käis HTI-s spermiogrammi tegemas. Samuti tehti ka interleukiin-6 analüüs, mille tulemus on 15,90 pg/mL. Saan aru, et see on kõrge. Normaalne oleks

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

IL-6 üksi ja eraldivõetuna ei oma mingit tähendust. 15,9 on just nö. hallis tsoonis, kus see võib viidata varjatud põletikule, spermatosoidide funktsionaalsele defektile aga võib olla ka normaalne tulemus. Sperma testi tuleb alati vaadelda koos ja mehe viljatuse puhul tuleb ka sellele infole alati lisada hormoonuuringud, läbivaatus ja vestlus.
Ärge kunagi ületähtsustage ühte testi!
Edu soovides
Margus Punab