impotentsus androcuri tarvitamise puhul 30.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

01.10.20003. tehti mulle Kohtla-Järve haiglas eesnäärme operatsioon. Enne operatsiooni tehtud analüüside tulemused olid järgmised:
PSA ..................1,29 ng/ml < 4,0
FPSA ................0,425 ng/ml < 0,6
Operatsiooni ajal võetud uurimismaterjali põhjal tehti järgmine järeldus:
Eesnäärme rakkude halvaloomuliste tunnustega haiguslik vohamine.
Kuna vereanalüüside tulemused on olnud head (01.09.2004. PSA - 0,13 ng/ml; FPSA - 0,05 ng/ml), siis tarvitan alates 01.001.2005. androcuri 2 tb/päevas.
Detsembris võtsin korra 1 tb Cialist (20 mg), tulemus oli u. 80% vajalikust.
Kuidas taastada normaalne potents? Olen veendunud, et kui androcuri tarvitamine ära jätta, siis potents taastub. Kuid siis tulevad teised ohud.
Mida teha? Olen täies elujõus mees, ei suitseta, ei joo, tegelen spordiga,
kuigi vanust on juba 66.
Viktor

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vastuoluline lugu. Raske on nii kaude nõu anda. Selge on, et androcur ravi soodustab erektsioonihäire teket/süvenemist. Soovitan oma uuringud kaasa võtta ja küsida teise uroloogi arvamust. Vastava teema parimateks spetsialistideks pean dr. Ülo Zirelit Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ralf Allikveed Ida-Tallinna Keskhaiglas.
Edu soovides
Margus Punab