Spermogrammi morfoloogia 23.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus spermogrammi morfoloogia kohta.

Tegime spermogrammi ja kõik näitajad olid korras, v.a. morfoloogia, mille näit oli 4%. Kas see tähendab, et normaalselt rasestumine sellise näitajaga ei ole võimalik ning kas on olemas ravi selle näitaja tõstmiseks - kui pika-ajaline see on ja kui efektiivne?

Ette tänades,
E.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks - milline oli analüüsi teastanud labor. Pea iga labor üle Eesti töötab veidi erinevate hindamiskriteeriumite järgi. Siiski on 4% kõigi laborite normide järgi kehvapoolne tulemus.
Olulisem on aga see, et ei ravita mitte spermat ja spermatosoidi vaid ikka meeest ja tema haiguseid.
Mehe viljatuse/viljakuse analüüsil on üksi sperma anlüüs vähe informatiivne, alati on vajalik teha ka läbivaatus, vestlus ja hormoonuuringud. Tuleb leida muutuse või õigemini viljatuse põhjus ja siis seda ravida.
Edu soovides
Margus Punab