Papilloom viirus 22.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 20a noormees. Minul avastati Papilloom viirus,tegelikult on see minuarust
naistehaigus. Mis riske võib aga tuua see haigus meesterahvale kas on võimaliks seda täitsa ära ravida ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Papiloomiviirus (lühidalt HPV) on sugulisel teel edasiantav haigus, mis tekitab mõlema sugupoole sugutraktis kerget põletikureaktsiooni ja harven tüükaid ehk kondüloome. Kuna ma ei tea, mispärast teil vastav uuring tehti, millised on kaegused ning kliiniline leid, ei oska midagi öelda ka ravi ja prognoosi kohta. Kui probleemiks on kondüloomid on ravi tavaliselt kiire ja väga tõhus. Kui kaebuseid ei ole, siis ei tasu üldse põdeda - kui pole uut nakatumise võimalust kaob enamikel inimestel viirus organismist 6-12 kuu jooksul.
Edu soovides
Margus Punab