valge eritis urineerimise lõpus 18.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Miks teinekord urineerimise lõpus tuleb sellist valget sadet? Mõnikord on see nagu täielikult lahustunud, teinekord paksem. Toimub ka see täiesti suvaliste intervallidega, teinekord olen juba ära suutnud unustada, et selline asi juhtuda võib. Tundub, et kohvi joomine nagu kuidagi soodustab seda. Samas kui ohtrasti igasuguseid vedelikke tarbida siis ei ole seda tähendanud. Ära kuivades jääb sellest alles selline valge puru vms. Kas tegu võib olla mingite sooladega? Sellise paksema koguse korral võib seda ka jääda natuke sugutisse ja siis on väheke ebameeldiv tunne.

M 22

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et pole tegu otsese tervisehäirega. Suure tõenäosusega on tegemist mehe (lisa)sugunäärmete loomuliku ´puhastumisega´. Kui seksuaalne aktiivsus on madal, siis võib sellist sekreedi väljumist juhtuda sagedamini, kuid ka tavaelu elaval mehel kord-kaks paari kuu jooksul. Niivõrd vähese info alusel midagi muud arvata ei oska.
Edu soovides
Margus Punab