Rinnanibud valusad 04.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 27aastane mees. Juba pikemat aega on mul rinnanibud valusad kui nendele kergelt vastu minna. Katsudes on tunda et rinnanibude all oleks nagu mingi tahkem asi. Mis se võib olla? Mida peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt mastopaatiaga - haigusega, mida iseloomustab mehe rinnanäärme koe aktivatsioon. Põhjuseks on enamsti hormonaalse tasakaalu häire organismis. Rohkem esineb ülekaaluslistel meestel, kus tavalisest suurem osa meessuguhormoonidest muudetakse rasvkoes naisuguhormoonideks.
Täpse diagnoosi ja ravi määramiseks peaks tegema läbivaatuse ja hormoonuuringud. Ravi võtab tavaliselt aega paar kuud. Tulge meestearsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab