sperma analüüsi vastus 27.12.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin Teie kommentaari mehe sperma analüüsi alljärgnevatele tulemustele, saatekiri oli minu günekoloogilt ja tema ei osanud seda kuidagi kommenteerida:
hulk: 2,3 ml , värv: valge , reaktsioon: leeliseline , venivus: tugev , spermatosoidide üldhulk 1ml: 95 mlj , spermatosoidid: (raskelt loetav vist oli aglutinatsioon 1+(N negatiiv)) , neist aktiivselt liikuvad: 45% , nõrgalt liikuvad: 10% , liikumatud: 45%, patoloogilised spermatosoidid: 15% , leukotsüüdid: 1mlj ( N>1 mlj) , erütrotsüüdid: 0,2 mlj , letsitiini teevad: mõõdukalt , bötcheri seemnekristallid: üksikud , auüloid kehad: spermatogeneesi rakud 3-5 , gonokokid ja trechomonas vag: ei leitud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt pean ütlema, et kirjeldatud analüüs ei vasta tänapäevastele sperma analüüsi hindamise nõuetele. Teadmata on millist metoodikat kasutati ja seetõttu on siin raske teha ka mingeid järeldusi. Esitatud kokkuvõtte alusel näib, et tegemist võib olla sugutrakti põletikuga - ülehulgas on neutrofiile ja ka erürotsüüte.
Soovitan uuringut korrata tänapäeva nõuetele vastavas laboris. Oma patsientidel soovitan ennast testida Tallinnas HTI laboris (tel 6504394) ja/või Tartus Maarjamõisa polikliiniku meestearsti kabineti laboris (7319323).
Arvestama peab, et mehe viljakuse hindamisel annab sperma analüüs vaid kolmandiku infost. Ülejäänu tuleb läbivaatusest, hormoonuuringutest ja vestlusest. Seega on tõese pildi saamiseks siiski vaja ka arsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

sperma uuringu vastus

kas ühest sperma uuringust aitab,et teha kindlaks kas olen viljastus võimeline suguliselteel?
Sperma uuringu vastus.Tulemus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Spermide arvu te ei kirjuta. Puudub ka morfoloogia hinnang. Leukotsüüte pole võimalik hinnata vaatevälja kohta. Ilmselt pole analüüs tehtud sellele spetsialiseerunud laboris, seega pole ka informatiivne. ...

Loe edasi

sperma analüüs

Tere,
oleme üritanud saada last, kuid ei ole õnnestunud. Tegin ära ka sperma analüüsi ja tulemused kirjutan allpool. Määrati põletiku ravi ja muud infot ei saanudki ega ei osanudki küsida. Äkki oskate ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Analüüs iseenesest pole paha. Seega prognoos on hea. Oluliseim kindlasti il-6 tõus. Huvitav see, et samal ajal põletikurakud puuduvad. Seega vaid selle testi alusel, ilma kinnitavate ja täpsustavate uuringuta ...

Loe edasi

sperma värvus

olen 20-ne ,spermas on punakad tükid,kas on midagi tõsist?
mingisuguseid valusi ei ole ja ravimeid ei ole ka võtnud.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ilmselt on sperma siis veidi verd, mis viitab ikkagi sugutrakti põletikule. Soovitan tulla meestearsti juurde uuringutele. Peaks tegema sperma analüüsi põletikule ja vajadusel ka suguhaiguste uuringud.
Loe edasi

Küsimus 2

Tere! Küsisin kas mehe viljakuse analüüs sisaldab test antikehade määramiseks ja Teie vastus oli "Oleneb laborist". Asi on selles, et paar kuud tagasi minu mees tegi viljakuse analüüs teil, Tartu Naistekliinikus ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kahjuks ei ole mina seotud Tartu Naistekliiniku laboriga. Kõik minu keskuse sperma analüüsid tehakse Maarjamõisa Polikliinikus. Siin antikehade määramine esimese rea testide hulka ei kuulu. Kui esimese ...

Loe edasi

Analüüsi kohta...

Tervist!

Kas mehele on vöimalik teha sperma analüüsi Tähe või Elite kliinikus laboriarsti juures ilma meestearsti vastuvõttuta?Või ikkagi on vaja androloogi külastada?

Tänan!

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Muidugi on võimalik. Samas - mida te teete üksi sperma analüüsi tulemusega? Sperma test on vaid üks osa mehe viljakuse või ka sugutrakti põletiku hindamiseks vajalikest uuringutest.
Optimaalse käsitluse ...

Loe edasi

kiiruuringud

Tere.
Kas kiiruuringuid meestele tehakse ainult Tähe Erakliinikus?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsi sisaldavad kiiruuringud on sellisel kujul võimalikud tõesti vaid Tähe Erakliinikus. Tallinnas kahjuks samal päeval sperma analüüsi ja visiiti korraldada ei saa.
Muud uuringud saab ...

Loe edasi

sperma analüüsi

Kas oskate infot jagada, kus saab anda sperma analüüsi Tartu linnas ning paari sõnaga kuidas seda antakse?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma analüüsi antakse masturbatsiooni teel labori juures asuvas privaatruumis. Teha saab seda Tähe Erakliinikus või Maarjamõisa polikliiniku androloogia kabinetis.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

keemiaravi

Kas ja kui kaua peaks ootama lapsetegemisega peale keemiaravi?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitaksin esmalt teha sperma analüüsi. Analüüsi alusel saab kaudselt hinnata keemiaravi järelmõju ja üldist viljakuse taset.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

spermaanalüüs

elan pärnus..kus saab teha pärnus sperma analüüsi

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Pärnus kahjuks korralikku sperma analüüsi teha ei ole võimalik. Soovitan pöörduta kas Tartusse (Tähe Erakliinik, Maarjamõisa Polikliinik) või Tallinnas HTI laborisse.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi

lapsetus

kui mees on viljatu kas sis on selline võimalus et orgasmi saab aga spermat ei tue.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Sperma tulek ja viljakus pole omavahel seotud. Spermatosoidid moodustavad vaid alla 5% sperma mahust. Mehe viljakust saab hinnata läbivaatuse, hormoonuuringute ja sperma analüüsi tulemuste alusel.
Edu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: