Suurenenud rinnad 04.11.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 17-aastasel pojal on silmnähtavalt suured rinnad, mis teda väga häirivad ja tekitavad suurt stressi. Et sellest hädast lahti saada, on ta valmis minema rasvaimusse või tegema mida iganes. Poeg teeb jõuharjutusi naiserinnast vabanemiseks, kuid tulemusi ei ole näha. Lisaks on ta ka ülekaaluline, aga viimase aasta jooksul on ta tänu sihikindlale dieedile ja trennile suutnud vabaneda 15 üleliigsest kilost. Minu poeg on 186 cm pikk ja kaalub 103 kilo. Millise arsti juurde tuleks sellises olukorras pöörduda? Elame Harjumaal.
Teid ette tänades

Liilia

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan pöörduda meestearsti poole. Rinna suurenemist meestel põhjustab eelkõige suguhormoonide tasakaalu häire. Vastavat häiret soodustab ülekaalulisus. Kindlasti olete kaalu langetmisega õigel teel. Lisaks peaks tegema hormoonuuringud ja läbivaatuse. Rasvaimu ei lahenda põhjuseid.
Edu soovides
Margus Punab