Hädas mehe põletikuga 28.10.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Seoses teise lapse eostamisvõimetusega lasi abikaasa lisaks minu uurimisele ka endal analüüsid teha. Selgus, et spermanäidud on 4 aastaga väga kehvaks muutunud, lisaks sellele näitas analüüs põletikku.

Lasime teha uue spermiogrammi + analüüsi põletikutekitajate leidmiseks (müko-, ureaplasma, klamüüdia, trihhomonoos, gonorröa + mikroobikülv). Analüüsitulemused olid negatiivsed. Interleukiin-6 väärtus oli 9.18. Minu samalaadsed analüüsid osutusid samuti negatiivseteks.

Samas tehti ka hormoonanalüüsid, selgus, et FSH on tõusnud.

Sümptomitest on abikaasal ebameeldiv mõru lõhn ja punetus sugutipeal kusiti ligidal, minul samuti sama lõhn ja pidev pakitsus põies, mida uurib uroloog, kuid tulemusi pole uuringud veel andnud. Ka günekoloogiliselt pole midagi lisaks leitud.

Abikaasal esines maist-juulini 3x üle 39 palavikku, mis kestis 24h. Ilmselt näitab see põletikulist protsessi organismis, kuid analüüsid midagi näidanud pole.

Kuigi põletikutekitajaid välja selgitada ei ole õnnestunud, määrati raviks Augmentin tbl, Metronidazol ja Tarivid, kõigi kestus 14 p. Minu küsimus puudutab ennekõike seda, kas on õige teha tugev antibiootikumikuur, kui pole selge, mida ravitakse ja kas oletatav põletikutekitaja sellele tundlik on. Ja mida tuleks ehk veel edasi uurida või lisaks ravida (eesnäärme vms)?

Ette tänades,

Üks muretsev naine

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vist olen ühes teises foorumis samal teemal oma soovituse juba andnud. Soovitan teil peale praegust ravi teha kontrolltesti HTI laboris. Il-6 analüüsi alusel üksi põletikureaktsiooni kohta hinnangut anda ei saa, kindlasti peab arvestama ka tsütoloogilise analüüsi tulemusi.
Suure tõenäosusega on teil tegemist peresisese kroonilise põletikuga mis annab paiguti ägenemisi mõlemale osapoolele.
Tavalised uriini analüüsid mehe sugutrakti põletiku suhtes enamasti informatsiooni ei anna.
Edu soovides
Margus Punab